حضرت علی علیه السلام: هرگز دروغ نگفتم و به من دروغ نگفتند و هرگز گمراه نشدم و کسی به وسیله من گمراه نشده است. حکمت 185 نهج البلاغه

New Page 1
فهرست عناوین
 
جـستـجـو
 

 

 
تصویر منتخب
 
پیونـدهـا
  خبرگزاری ها
  دیگر پایگاه ها
  سایت های مذهبی
  مراجع تقلید
 
آمار سایت
 
کاربران آنلاین :  1
 
بازدید های امروز :  560
 
بازدید های دیروز :  632
 
مجموع بازدید ها :  719741

 

 معرفی

 
  اینجا کاشان است...

اینجا کاشان است،شهر نهج البلاغه؛ شهر تمدّن هفت هزار ساله ،شهر خانه های تاریخی ،خانۀ بروجردی ها، خانۀ طباطبایی ها، شهر بازار مسگر ها، تیمچۀ امین الدّوله با فرش هایی که چشم جهانیان را به خود خیره کرده، شهر قمصر و گلاب ناب آن با کاج ها ی سر به فلک کشیدۀ باغ فین، شهر مسجد آقا بزرگ، شهر مسجد جامع ، شهر شیعیان علی ،شهر دار المؤمنین که قرن ها است فریاد «اَشهدُ انّ علیاً ولی الله» از مأذنه هایش به گوش می رسد.
اینجا کاشان است،شهر نهج البلاغه؛ شهر ماه محرّم با سیاه پوشی حسینیه ها و تکایا، با آیین چاووش عزا، با مراسم سینه زنی و سفره های پهن برکت خدا، شهر ماه رمضان، شب های گرم قرائت قرآن، شهر روز عید غدیر، روز بیعت دیگر با ولایت با مولا با فریاد«مَن کُنتُ مولاه فَهذا علیٌّ مولاه»
اینجا کاشان است،شهر نهج البلاغه؛ شهر سلطان علی ابن امام محمد باقر، شهر حبیب بن موسی، شهر شاهزاده ابراهیم، شاهزاده هادی، شهر بی بی ساره خاتون، شهر زیارتگاه امام زادگانی که صحن و سرایش، بقعه و بارگاهش؛ فریاد می زند که این شهر، خانۀ امن فرزند علی است.
اینجا کاشان است،شهر نهج البلاغه؛ شهر بابا افضل ها  ، شهر غیاث الدّین جمشید، شهر قطب راوندی، ملا فتح الله،  فیض کاشانی ها، شهر ملا حبیب الله شریف، شهر ملا مهدی نراقی، شهرشهیدان بارفروش ،شهرعالمان و عارفان و شاعران وشهیدان وهنرمندان، شهر کمال الملک، شهر محتشم، شهر سهراب؛ اگر امروز می بود؛ فریاد می کرد: من علی دارم، بهتر از هر چه که هست، شیعیانش بهتر از آب روان و خدایی که همین نزدیکی است.
اینجا کاشان است،شهر نهج البلاغه؛ شهر جمال الدّین محمّد بن حسین غریب کاشانی اوّلین حافظ نهج البلاغه در ایران، شهر علامه سیّد ابو الرّضا راوندی اوّلین شارح نهج البلاغه، شهرآیت الله شیخ احمد کاشانی نویسندۀ اوّلین معجم نهج البلاغه، شهر تربیت بیش از 40 حافظ کل نهج البلاغه برای اوّلین بار در جهان تشیّع، شهر اوّلین زن حافظ نهج البلاغه کشور، شهر«اوّلین بار که نهج البلاغه را خواندم».
اینجا کاشان است،شهر نهج البلاغه؛ شهری که می خواهد دار المؤمنین بماند، شهری که می خواهد تمدّن هفت هزار ساله اش به تباهی نرود،  شهری که می خواهد عالمان و عارفان و هنرمندان و شاعران و شهیدانش جاودانه بمانند، شهری که می خواهد تنها مُحِبّ علی نباشد، شیعۀ علی بماند، پس باید شهری باشد که خیابان به خیابان، کوچه به کوچه ،خانه به خانه ،سینه به سینه اش، نهج البلاغه که تفسیر قرآن است بخواند، به سینه بسپارد، بفهمد و با آن زندگی کند تا تمام توان خود را در عبودیّت به کارگیرد تا این شهر آباد شود، توسعه یابد تا هر چه بیشتر در عمل، به گفتار صاحب نهج البلاغه نزدیک تر شود.
اینجا کاشان است،شهر نهج البلاغه؛ شهر دعای فرج برای ظهور صاحب عصر و زمان، یگانه منجی جهان، شهری که می داند تنها مهدی (عجّل الله تعالی فرجه الشّریف) است که خواسته ها را تابع هدایت وحی می کند؛ هنگامی که مردم، هدایت را تابع هوس های خویش قرار می دهند، شهری که می داند تنها اوست که کتاب خدا و سنّت پیامبر(صلّی الله علیه و آله) را زنده می کند، شهری که می داند تنها اوست که اینجا و تمام شهرهای دنیا را شهر عمل به نهج البلاغه می کند، درآن شهر« آسمان بارانش را فرو مي فرستد، چشمه سارها سرازير مي شوند، پرندگان درآشيانه هاي خود شادمان، ‌دام ها فراوان و ماهيان در قعر درياها شادماني می كنند. زمين،  چندين برابر محصول خود  مي روياند، آباد مي شود، خرّم و سرسبز مي گردد، فتنه ها از بين رفته و خير و بركت فراوان مي شود .امّت اسلامي، آن چنان از فراخي معيشت، برخوردار مي شوند كه هرگز نظير چنين نعمت و آسايشي ديده نشده است . از امّت، رفع گرفتاري، دل هاي بندگان با عبادت و اطاعت پر، كينه وكدورت از آن مي رود . دوستي وصداقت خالصانه پيدا مي شود؛‌ ترازوي عدالت در ميان مردم برقرار ، ‌پس كسي به كسي ستم نمي كند. در آن هنگام، ساکنان زمین و آسمان به مهدی «عجّل اللّه تعالی فرجه الشّریف» عشق می ورزند و به سویش پناه می برند ... امّت اسلامي،‌ شكوه وعظمت خاصّي پيدا مي كند ».
تاریخ:91/8/17     ساعت:14:15

تاریخ : 16/8/1391 ساعت : 15 : 14

 
New Page 1

شماره حساب جهت واریز کمک های مردمی در ترویج فرهنگ قرآن، عترت و نهج البلاغه

1600130087
بانک تجارت شعبه مرکزی کاشان
کد 16000

به نام موسسه امیرالمومنین(ع) کاشان
 


تازه ترین مطالب
 
  اجرای«طرح تحول سلامت دهان و دندان» در دبستان پسرانه جنت
  برگزاری کلاس آموزش قرآن در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب
  پیام تسلیت دانش آموزان جنت به خانواده دریایی ها
  یک روز با مدرسه پسرانه ی قرآنی جنت
  آموزش سوره«تبت» در پیش دبستانی های قرآنی جنت
  'گزارش / یک روز با مدرسه پسرانه ی قرآنی جنت
  فیلم حضور حجت الاسلام حسن زاده در برنامه رصد شبکه قرآن سیما
  فیلم حضور حجت الاسلام حسن زاده در برنامه رصد شبکه قرآن سیما
  برگزاری کلاس های طرح های پاییزی با حضور 240 بانوی کاشانی
  اجرای طرح« زمستان با نهج البلاغه» در مدرسه شبانه روزی
  پیشتازی موسسه امیرالمومنین ع کاشان در بزرگترین آزمون قرآنی کشور
  پیشتازی موسسه امیرالمومنین ع کاشان در بزرگترین آزمون قرآنی کشور
  پایان آموزش سوره کوثر در پیش دبستانی های قرآنی جنت
  کارگاه آموزشی دیکته نویسی برای کلاس اولی های جنت
  آغاز تدریس کتاب مکالمه ی شکوفه ها(1) در شعب پیش دبستان قرآنی جنت
 
پربیننده ترین مطالب
 
  شعب خواهران در يك نگاه
  اینجا کاشان است...
  آنچه باید از شعب خواهران بدانیم
  چهارمین دوره مسابقه بزرگ و معنوی اولین بار که که نهج البلاغه را خواندم
  آنچه باید از شعب برادران بدانیم
  با هدف ترويج فرهنگ نهج البلاغه اعضای بنياد بين المللی نهج البلاغه با حافظان نهج البلاغه كاشان ديدار كردند .
  با حضور قرآن آموزان مؤسسه اميرالمؤمنین (علیه السلام) كاشان آزمون هماهنگ كشوری حفظ و ترجمه و مفاهیم 8 جزء قرآن كریم برگزار شد
  شعب برادران در يك نگاه
  نونهالان قرآني مؤسسه امير المؤمنين (علیه السلام) كاشان از باغ تاريخي فين بازديد كردند
  مدير كل مهد قرآن استان اصفهان: امروز نهج البلاغه مورد غربت قرار گرفته است.
  باهدف شناخت بهترين هاي قرآني آزمون حفظ قرآن پايان سال تحفيظي مؤسسه اميرالمؤمنين (علیه السلام) کاشان برگزار شد.
  اولين مراسم تجليل از حافظان نهج البلاغه با معرفي نفرات برتر به پايان رسيد
  موسسه امیرالمومنین (علیه السلام) کاشان بهترین های خود را می شناسد .
  مراسم تجليل از 20 حافظ كلّ نهج البلاغه كاشان برگزار می شود
  آغاز همکاری های علمی بنیاد نهج البلاغه و دانشگاه کاشان
 
 
 

 Copyright 2008 - 2018 shahrenahjolbalaghe.com Inc. All rights reserved
Designed & Powered by RayanMand