حضرت علی علیه السلام: هرگز دروغ نگفتم و به من دروغ نگفتند و هرگز گمراه نشدم و کسی به وسیله من گمراه نشده است. حکمت 185 نهج البلاغه

New Page 1
فهرست عناوین
 
جـستـجـو
 

 

 
تصویر منتخب
 
پیونـدهـا
  خبرگزاری ها
  دیگر پایگاه ها
  سایت های مذهبی
  مراجع تقلید
 
آمار سایت
 
کاربران آنلاین :  3
 
بازدید های امروز :  562
 
بازدید های دیروز :  632
 
مجموع بازدید ها :  719743

 

 گزارش

 
  آغاز مهر ومحرم باافتتاح 2شعبه جدیدازمدارس قرآنی جنت

گزارش عملکرد موسسه امیرالمومنین ع کاشان درمهر96
 آغاز مهر ومحرم  با افتتاح 2شعبه جدید ازمدارس قرآنی جنت

کرشمه ی قلم، این بار پیچ وخم کوچه های مهر را در بوق وکرنای سفیدی کاغذ می کند. ماهی که به پایان رسید و روزهای سیاه وقرمز صفحه ی تقویمی که یکی یکی گذر کردند. تلاش های مستمرخادمان موسسه ی امیرالمومنین(ع) کاشان، بر جان زمان جلوه کرده وحکایت آنچه گذشت مهر می شود.
تابستان همراه با تمام کلاس های متنوعش که با هدف غنی سازی اوقات فراغت رده های سنی خردسالان، نوجوانان و بزرگسالان برگزار شده بود؛ روبه اتمام بود.
                   
روزشمار تقویم موسسه ی امیرالمومنین(ع) برای آغاز ماه مهردر مدارس وابسته به این مرکز؛با مقدمه ای از30 شهریور 96 و بازگشایی مدارس همراه می شود. همان که بهانه ی نوشتن تولد دوباره ی کتاب ومدرسه شد.
مدارس آمادگی، پیش دبستان ودبستان قرآنی جنت وابسته به موسسه ی امیرالمومنین(ع) کاشان که تا پیش از این، تنها 3 شعبه بود؛ هم اکنون در مهرماه سال96   به 5 شعبه ارتقاء می یابد.
افتتاحیه آمادگی و  دبستان قرآنی پسرانه جنت درمیدان درب عطاء کاشان  وافتتاحیه آمادگی ودبستان قرآنی دخترانه درشهرستان آران و بیدگل نوید افزایش مدارس قرآنی وپرورش قرآنی نسل آینده رابه همراه دارد. آمادگی ،پیش دبستان ودبستان غیر دولتی جنّت با مجوزرسمی ازاداره کل آموزش وپرورش در 5 مدرسه مجزّا و با حضور 250  نونهال و در قالب 19 کلاس، از مهرماه 96 کار خود را آغاز وتا پایان اردیبهشت ماه 97 درمدت 8 ماه  به فعالیت خواهد پرداخت.
شنبه تا چهار شنبه ی هفته ی اول مهر؛  قطار می شوند. نونهالان آمادگی و پیش دبستانی های جنت،  قوانین کلاس ومدرسه، آرایش صف وآشنایی با محیط کلاس می آموزند. اولین کاردستی هدیه ی معلم شان را همان چهارشنبه در مراسم صبحگاه بعد از سلام بر حسین (ع) درشعبه ی اباذر دریافت می کنند.
               
7مهر؛ روز آتش نشانی و ایمنی است. به مناسبت این روز درپیش دبستان و دبستان دخترانه ی جنت کاشان  یک نمایشگاه از کاردستی های دانش آموزان در مورد این روز بر پا می شود. در جنت آران وبیدگل، این روز را؛ روز آتش نشان دلاور و با ایمان نام می نهند ومثل بقیه ی پیش دبستانی های جنت ازیکی از آتش نشانان دعوت می  کنند تا خود، قصه ی کار وجان برکفی شان را برای دانش آموزان تعریف کند. شماره و نشان آتش نشان هم آموزشی در کنار قصه اش می شود.
تاسوعا وعاشورای حسینی  غم را به جان روزهای8 و9 تقویم می ریزد.موسسه ی امیرالمومنین(ع) که به مدت 12 شب مراسم سخنرانی، سینه زنی و روضه خوانی رادردفترمرکزی این موسسه برگزار می کند؛ طلایه دار عزاداری حسین (ع) در عصر عاشورا می شود.مقتل خوانی همراه با زیارت ناحیه ی مقدسه درسالن بنیادشهید خیابان امام خمینی کاشان؛ 5 هزار دلداده ی حسین را گرد هم می آورد.
              
عزاداران کوچک در جنت مفتح با دستان خود؛ دایره های رنگی را به نماد گل برش می زنند و روی تور گهواره ی حضرت علی اصغر(ع) می چسبانند و گل بارانش می کنند. بعد هم دور همان گهواره شعر محرم می خوانند و برسینه می زنند. در دبستان جنت کاشان هم زمزمه ی زیارت عاشورا بر لبان دانش آموزان نقش می بندد و وقتی سر به سجده می گذارند چه تماشایی می شوند.
نهم مهر مصادف با روز جهانی سالمند از راه می رسد ؛ نونهالان دبستان جنت کاشان، هر کدام روی کاغذی برای پدربزرگ ها و مادر بزرگ هایشان طرحی کودکانه می کشند. بعد هم طرحشان را به آنان تقدیم می کنند.جملات  پدربزرگ ومادربزرگشان هم دربرابراین نقاشی ها دنیایی ازمحبت راپیشکش نوه ی خردسالشان می کند.
 در جنت مفتح هم دانش آموزان، نقاشی موها ی سر وصورت پدربزرگی را با پنبه تزیین می کنند. درجنت آران وبیدگل هم؛ بچه ها خود در نقش پدر بزرگ ومادربزرگ نمایشی ایفا می کنند ودر کنار همین کارها ، مفاهیم آموزشی مرتبط را می آموزند.
یازدهمین روز مهر با شهادت حضرت سجاد(ع) هم نشین شده. نوحه ی مادری از جنت مفتح به گوش می رسد. برای این که نوحه اش را به دل نونهالان نزدیک تر کند از رقیه ی سه ساله هم می خواند.بچه ها سینه می زنند و عزاداری معصومانه شان غوغا می کند. در عصر این روزهم محفل عزای حسین(ع)  در این شعبه ادامه می یابد. کاردستی پیش دبستانی های جنت؛ سجاده ی سجاد می شود و دختران دبستان جنت کاشان هم ویژه نامه ای مزین به حدیث و شناسنامه ی حضرت و نکات اخلاقی ایشان را دریافت می دارند.
13مهر از راه میرسد.روز نیروی انتظامی.در جنت آران وبیدگل؛ نیروی انتظامی قبول زحمت می کند وبا لباس فرم زیبایشان مهمان مدرسه می شوند. برای دانش آموزان از خودشان ونحوه ی ارتباط با آنان و شماره ی 110 می گویند.
16 مهر روز جهانی کودک درمدارس جنت؛ برگزاری جشن وشعر خوانی، مسابقه ی بادکنک ترکانی ، کار با رنگ انگشتی توسط دانش آموزان، رنگ آمیزی صورت نونهالان به طرح های گوناگون و اهدای جوایز؛ شور و نشاطی برپا می کند.
به مناسبت همین روز وهم زمان با جشن اختتامیه ی کلاس های حفظ 14 سوره از جز 30، روخوانی خردسالان و اشاره ی نهج البلاغه در شعب موسسه ی امیرالمومنین(ع)؛ که ازتیرماه آغاز به کارکرده بود ،اردوی تفریحی شهربازی با حضور 30 نونهال،  برگزار می شود.
17 مهر روز جهانی پست است.  در جنت مفتح بچه ها آرزوهای قشنگشان راروی کاغذ نقاشی کردند و داخل صندوق پستی مدرسه شان که با تزیینی کودکانه آراسته شده بود می اندازند.در جنت اباذر، نونهالان یک نقاشی برای امام زمانشان کشیدند و در پاکت نامه ای که خود ساخته بودند؛ قرار دادند و در صندوق انداختند.
همزمان با این روز، کلاس رو خوانی و روان خوانی نوجوانان با حضور 8 دانش آموزدر شعبه ی 3 خواهران به پایان می رسد و جشن اختتامیه ای همراه با برپایی نمایشگاهی از کاردستی های بچه ها برگزار می گردد.
19 مهر هم جشن مهر عاطفه ها، همدردی با دانش آموزان بی بضاعت؛ جنتیان را به فکر می اندازد و هدیه هایی تدارک می بینند و به دستشان می رسانند.
22 مهر روز جهانی استاندارد است. با اجرای کاربرگی دانش آموزان جنت اباذر علامت استاندارد را به رنگ پرچم جمهوری اسلامی ایران رنگ می کنند ودر جنت مفتح هم با علامت استاندارد ،روی خوراکی ها آشنا می شوند.
به 23 مهر می رسیم.روز جهانی عصای سفید. معلم ها وئ دانش آموزان عصای سفید به دست می گیرند و عینک می زنند و نقش یک روشن دل را بازی می کنند. در مدرسه جنت آران وبیدگل هم مجله ی «ایران سپید» نخستین  روزنامه به خط بریل در ایران وجهان در اختیار نونهالان قرار میگیرد تا چگونگی خواندن نابینایان را یاد بگیرند.
24 مهر روز جهانی غذا است . قرآن آموزان ورهپویان علوی  مدرسه شبانه روزی خواهران  از مسئول طبخ غذای مدرسه تقدیرمی کنند ودر دبستان جنت کاشان به این مناسبت؛ مراسم صبحگاه پر از طعم وبوی غذاهای سالم می شود. برگزاری مسابقه ای بین بچه ها ،شور وهیجان مضاعفی را به ارمغان می آورد. در همه ی مدارس جنت هم خوردن صبحانه ی سالم جز یکی از برنامه های مهم است که بر آن اصرار می شود.
در بعد از ظهر همین روز جلسه ای تحت عنوان«روز پیوند اولیا ومربیان» در همین مکان، برای کلاس حفظ 14 سور از جز 30 ویژه ی خردسالان که 11نونهال در آن حضور فعال داشتند برگزار می گردد.یکی از مربی ها قصه می گوید، بچه ها روی دیوارها به همراهی مادرشان نقاشی می کشند، مسابقه ی پرتاب توپ می دهند وهدفشان این است که حضور رکن سوم آموزش یعنی مادران را بعد از خود خردسالان و مربیان یادآوری و پررنگ کنند.
عصر روز25 مهر، کلاس رو خوانی سطح 2 خردسالان که از تیر ماه در جنت اباذرآغاز شده بود؛ به پایان می رسد و جشن اختتامیه ای با حضور 10نونهال برگزار می گردد.
26 مهر روز تربیت بدنی؛ دعوت از مربیان ورزش، اجرای حرکات صحیح نرمشی، پیاده روی نمادین دانش آموزان از مدرسه تا سالن ورزش، برگزاری نمایشگاهی از آثار دانش آموزان، اجرای مسابقه ی طناب کشی چند روز متنوع را برای جنتی ها رقم می زند.
یک برنامه ی هفتگی هم در ساعت های تفریح جنت اباذر اجرا می شود که به ترتیب روزهای هفته؛ بهداشت، نمایش خلاق، بازی های دقت وتمرکز، قصه گویی واجرای مسابقه را شامل می شود.
شعبه مفتح همچنان برنامه هفتگی دعای توسل را هرسه شنبه با حضور بانوان برگزار کرده ودعای هفتگی کمیل درشبهای جمعه باحضور نوجوانان وجوانان دردفترمرکزی موسسه امیرالمومنین ع برگزار می شود.
                
مدارس شبانه روزی قرآن ونج البلاغه؛  فعالیتهای آموزشی خود را در2 شعبه مجزای خواهران وبرادران با تلاش وجدیتی مضاعف انجام میدهد.
و در نهایت 30 مهر، موسسه ی امیرالمومنین(ع) از نگاه خبرگزاری بین المللی قرآن« ایکنا» به عنوان موسسه ی برتر شناخته می شود و تمام تلاش های خادمان موسسه ی امیرالمومنین (ع) به ثمر می نشیند. 

تاریخ : 7/8/1396 ساعت : 12 : 19

 
New Page 1

شماره حساب جهت واریز کمک های مردمی در ترویج فرهنگ قرآن، عترت و نهج البلاغه

1600130087
بانک تجارت شعبه مرکزی کاشان
کد 16000

به نام موسسه امیرالمومنین(ع) کاشان
 


تازه ترین مطالب
 
  اجرای«طرح تحول سلامت دهان و دندان» در دبستان پسرانه جنت
  برگزاری کلاس آموزش قرآن در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب
  پیام تسلیت دانش آموزان جنت به خانواده دریایی ها
  یک روز با مدرسه پسرانه ی قرآنی جنت
  آموزش سوره«تبت» در پیش دبستانی های قرآنی جنت
  'گزارش / یک روز با مدرسه پسرانه ی قرآنی جنت
  فیلم حضور حجت الاسلام حسن زاده در برنامه رصد شبکه قرآن سیما
  فیلم حضور حجت الاسلام حسن زاده در برنامه رصد شبکه قرآن سیما
  برگزاری کلاس های طرح های پاییزی با حضور 240 بانوی کاشانی
  اجرای طرح« زمستان با نهج البلاغه» در مدرسه شبانه روزی
  پیشتازی موسسه امیرالمومنین ع کاشان در بزرگترین آزمون قرآنی کشور
  پیشتازی موسسه امیرالمومنین ع کاشان در بزرگترین آزمون قرآنی کشور
  پایان آموزش سوره کوثر در پیش دبستانی های قرآنی جنت
  کارگاه آموزشی دیکته نویسی برای کلاس اولی های جنت
  آغاز تدریس کتاب مکالمه ی شکوفه ها(1) در شعب پیش دبستان قرآنی جنت
 
پربیننده ترین مطالب
 
  شعب خواهران در يك نگاه
  اینجا کاشان است...
  آنچه باید از شعب خواهران بدانیم
  چهارمین دوره مسابقه بزرگ و معنوی اولین بار که که نهج البلاغه را خواندم
  آنچه باید از شعب برادران بدانیم
  با هدف ترويج فرهنگ نهج البلاغه اعضای بنياد بين المللی نهج البلاغه با حافظان نهج البلاغه كاشان ديدار كردند .
  با حضور قرآن آموزان مؤسسه اميرالمؤمنین (علیه السلام) كاشان آزمون هماهنگ كشوری حفظ و ترجمه و مفاهیم 8 جزء قرآن كریم برگزار شد
  شعب برادران در يك نگاه
  نونهالان قرآني مؤسسه امير المؤمنين (علیه السلام) كاشان از باغ تاريخي فين بازديد كردند
  مدير كل مهد قرآن استان اصفهان: امروز نهج البلاغه مورد غربت قرار گرفته است.
  باهدف شناخت بهترين هاي قرآني آزمون حفظ قرآن پايان سال تحفيظي مؤسسه اميرالمؤمنين (علیه السلام) کاشان برگزار شد.
  اولين مراسم تجليل از حافظان نهج البلاغه با معرفي نفرات برتر به پايان رسيد
  موسسه امیرالمومنین (علیه السلام) کاشان بهترین های خود را می شناسد .
  مراسم تجليل از 20 حافظ كلّ نهج البلاغه كاشان برگزار می شود
  آغاز همکاری های علمی بنیاد نهج البلاغه و دانشگاه کاشان
 
 
 

 Copyright 2008 - 2018 shahrenahjolbalaghe.com Inc. All rights reserved
Designed & Powered by RayanMand