موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: كسی كه درخت شخصيت او نرم و بی عيب باشد، شاخ و برگش فراوان است. (حکمت 214 نهج البلاغه)     
کد خبر: 90131
تعداد بازدید: 452
تاریخ انتشار: - 40 : 10
ايکنا خبر داد:
پايان ثبت نام آزمون سراسري حفظ قرآن با شرکت بيش از ۲۴۰ هزار نفر
پس از حدود ۵۰ روز مهلت به علاقه‌مندان براي ثبت نام در آزمون سراسري حفظ و مفاهيم قرآن، ميزان شرکت‌کنندگان در اين آزمون به بالاتر از ۲۴۰ هزار نفر رسيد.
به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايکنا)، ثبت نام براي حضور در آزمون سراسري حفظ و مفاهيم قرآن کريم، ساعت شش صبح امروز، هفتم بهمن ماه به پايان رسيد تا پس از حدود ۵۰ روز مهلت براي متقاضيان عدد ۲۴۰۷۶۷ جلو تعداد ثبت نامي‌ها در اين آزمون ثبت شود. اين در حالي بود که تا پيش از اين روز ششم بهمن ماه آخرين مهلت ثبت نام اعلام شده بود.
بر اساس آخرين آماري که بر روي خروجي پايگاه اطلاع‌رساني اين آزمون قرار گرفته، استان تهران و شهر تهران در بين استان‌ها و شهرستان‌هاي کشور بيشترين تعداد ثبت نامي را داشته‌اند، اين در حالي است که تا قبل از آخرين تمديد ثبت نام آزمون، استان اصفهان بيشترين تعداد ثبت نامي را از آن خود کرده بود.
همچنين موسسه قرآني اميرالمؤمنين(ع) کاشان بيشترين تعداد ثبت نامي را در بين موسسات سراسر کشور داشته است. اين موسسه از شروع ثبت نام تا پايان آن و در تمامي روزهاي ثبت نام در صدر موسسات قرار داشت.
اين تعداد ثبت نام در حالي در آزمون سراسري حفظ و مفاهيم قرآن به ثبت رسيده است که مسئولان برگزاري آزمون ابتدا ۱۸ آذر تا ۲۰ دي ماه را مهلت اوليه ثبت نام اعلام کرده بودند و در حالي که هنوز چند روز به پايان ثبت نام باقي مانده بود از سوي برگزارکنندگان آزمون اعلام شد که اين زمان تا پايان دي ماه تمديد شده است.
بعد از اين و در روز ۳۰ دي ماه در حالي که تعداد افراد ثبت نام کننده هنوز به رقم ۱۵۰ هزار نفر نرسيده بود، مجدد اعلام شد که مهلت ثبت نام در آن، يک بار ديگر و اين بار تا روز ششم بهمن ماه تمديد شده است، تمديدي که باعث شد تا تعداد افراد متقاضي حضور در اين آزمون به بيش از ۲۴۰ هزار نفر برسد.
حال با پايان يافتن اين مهلت بعد از دو بار تمديد، آزمون سراسري حفظ و مفاهيم قرآن کريم وارد فاز ديگر خود از جمله ويرايش اطلاعات و صدور کارت ورود به جلسه آزمون شده است. اين فاز با برگزاري آزمون کتبي در روز ۱۰ اسفندماه و آزمون‌هاي شفاهي که تا روز ۱۷ اسفندماه ادامه دارد به پايان مي رسد.
آزمون کتبي تمامي رشته‌هاي آزمون سراسري حفظ و مفاهيم قرآن در روز ۱۰ اسفندماه، آزمون الکترونيکي درک معنا و تدبر در قرآن روز ۱۲ اسفندماه، آزمون شفاهي حفظ ويژه دانش‌آموزان روزهاي ۱۲ تا ۱۷ اسفندماه و آزمون شفاهي رشته حفظ کل قرآن نيز روزهاي ۱۲ تا ۱۷ اسفندماه برگزار مي‌شود.
اين آزمون در تمامي شهرستان‌هايي که تعداد داوطلبان آن حداقل ۲۰ نفر باشد، برگزار مي‌شود. فهرست مکان‌هاي آزمون همزمان با صدور کارت ورود به جلسه که احتمالاً ۱۵ بهمن ماه باشد، اعلام خواهد شد. در تمامي شهرستان‌ها تنها يک حوزه امتحاني داير خواهد بود، اما در کلان شهرها به صلاحديد ستاد اجرايي آزمون در استان در نظر گرفتن حداکثر سه حوزه بلامانع است.
آزمون سراسري حفظ و مفاهيم قرآن در چهار بخش و ۲۶ رشته برگزار مي‌شود.