موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 120749
تعداد بازدید: 248
تاریخ انتشار: - 25 : 21
براي چهاردهمين سال پياپي و با همت و ابتکار موسسه اميرالمومنين ع کاشان برگزار شد؛
خلق حماسه توسط مردم کاشان در برگزاري دعاي عرفه
9 مرداد ماه 99 مصادف با نهم ذي الحجه، براي چهاردهمين سال پياپي، دعاي عرفه امام حسين ع به همت و ابتکار مؤسسه اميرالمؤمنين (ع) کاشان با رعايت کامل پروتکل هاي بهداشتي و ازساعت 17 در پارک شهيد قديرزاده اين شهرستان برگزار گرديد.

حجت الاسلام حسن زاده با بيان اين مطلب که اين مراسم با قرائت قرآن و زيارت پرفيض عاشورا آغاز شد؛ افزود: دعاي عرفه  که مؤسسه اميرالمؤمنين عليه السلام  کاشان توفيق برگزاري آن را در روز نهم ذي الحجه  هر سال دارد،‌ با توفيق الهي و عنايت حضرت صاحب الامرعجل الله تعالي فرجه الشريف، سال به سال مورد استقبال گسترده عموم مردم کاشان از زن و مرد،‌پير و جوان و کودک و نوجوان قرار گرفته است؛ مراسمي  که هر ساله با ابهّت و عظمت بيشتري برگزار شده که بي شک به دليل عظمت روح حسين بن علي عليه السلام و شيفتگي و دلباختگي مردم به اين امام مظلوم مي باشد.


وي همچنين تصريح کرد: امسال با توجه به شرايط ويژه کشور و محدوديت هاي زيادي که براي برگزاري تجمعات وجود داشت، موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان توانست‌ با زحمت و تلاش دوچندان خادمين اين موسسه و همکاري خوب مردم کاشان، اين مراسم را پرشور و در سلامت کامل برگزار کند.


مديرعامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان با اشاره به وجود بيماري کرونا و ضرورت توجه ويژه هيئات به سلامتي مردم، گفت: بحمدلله امسال اين موسسه با حمايت جناب حجت الاسلام بصيرتي، مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان کاشان و با تدارک امکانات ويژه از قبيل: چيدمان سه هزار صندلي در فضاي پارک شهيد قديرزاده به فاصله يک متر و نيم از همديگر، توزيع ماسک رايگان، کنترل مراجعين به وسيله دستگاه تب سنج، وجود کادر مجرب پزشکي و نظارت آنها بر مراسم و توزيع آب معدني شخصي، اين مراسم را با شکوه و عظمت برگزار کرد.

وي افزود: اين شيوه‌ي برگزاري مراسم مي تواند الگوي بسيار خوبي براي برگزاري عزاداري هاي محرم امسال در هيئات مذهبي سراسر کشور باشد.

 

مديرعامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان خاطر نشان ساخت: اين مؤسسه ، علاوه بر فعاليت در حوزه هاي آموزش عمومي و تخصصي قرآن و نهج البلاغه؛ فعاليت هاي تبليغي و ترويجي را نيز دردستور کار خود قرار داده است که از جمله مهمترين آنها مراسم مديحه سرايي، مرثيه سرايي و سخنراني تبليغي است.


وي گفت: اين مؤسسه، ترويج شعائر الهي و معارف اهل بيت عليهم السلام را از اهم ّوظايف خود مي داند که عملکرد اين مؤسسه در برگزاري هفتگي دعاي کميل حضرت امير المؤمنين علي عليه السلام، دعاي عرفه امام حسين عليه السلام، زيارت ناحيه مقدسه امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشّريف، خطبه فدکيه حضرت زهرا سلام الله عليها و عزاداري ايام ماه محرم، به خوبي گواه اين مطلب است که باعث ترويج فرهنگ مناجات دراين شهرستان شده است.