موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 120746
تعداد بازدید: 320
تاریخ انتشار: - 28 : 12
زهرا دري ؛ حافظ کل قرآن کريم :
قرآن نسخه هدايت است.
زهرا دري حافظ کل قرآن کريم از استان اصفهان که با حضور در مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه مؤسسه اميرالمؤمنين عليه السلام کاشان در سال تحفيظي 99-98 موفق به حفظ کل قرآن کريم شده است گفت : قرآن نسخه هدايت است .

وي که متولد سال 82 بوده، در خصوص هدف و انگيزه اش از ثبت نام در مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه کاشان گفت : هدفم تحقق منويات رهبري در تربيت 10 ميليون حافظ قرآن کريم و انس با قرآن بود و اولين مشوق من در اين راه دوستانم بودند و در طول دوره به من انگيزه هاي فراواني مي دادند.

اين حافظ کل قرآن کريم که تحصيلاتش تا پايه ي نهم است مهم ترين نقش در ترويج معارف قرآن، نهج البلاغه و اهل بيت عليهم السلام را به عهده ي رسانه ها دانست و افزود: براي تحقق منويات مقام معظم رهبري در تربيت ۱۰ ميليون حافظ قرآن ،تبليغ قرآن و نهج البلاغه از راه صحيح آن و انجام فعاليت هاي فرهنگي در اين زمينه مي تواند مؤثر مي باشد .

زهرا دري با اشاره به اينکه مربيان من به ويژه مربي حفظ، انتظارات مرا به عنوان يک شاگرد فراهم کردند گفت : براي داشتن يک دوره حفظي خوب برنامه ريزي دقيق، تمرکز و اجرا کردن برنامه هاي مرور و حفظ الزامي است .

وي با بيان اينکه در اين مدرسه علاوه بر حفظ توانايي لازم براي ترجمه و درک معارف و مفاهيم پيدا کرده است تصريح کرد : در زمينه ترجمه در حال حاضر مي توانم اکثر آيات قرآن را به تنهايي ترجمه کنم و در زمينه تفسير نيز با تفسير جوان ارتباط بيشتري داشتم و مهم ترين دغدغه ام بعد از حفظ علاوه بر تثبيت محفوظات توجه بيشتر به تفسير قرآن است.


اين حافظ کل قرآن کريم با مثمر ثمر دانستن کلاس امام شناسي  از ميان ساير کلاسهاي جانبي اين دوره عنوان کرد: همه کلا سها مفيد بودند ولي کلاس امام شناسي بيشترباب ميل من بود چرا که در اين کلاس ميزان و چگونگي شناخت و معرفت خود را نسبت به اهل بيت عليهم السلام و امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف توانستم تشخيص دهم .

زهرا دري با بيان اينکه به عنوان يک حافظ در خانواده، جمع دوستان و به تبع آن در جامعه مي توانم با تبليغ قرآن، امربه معروف و نهي ازمنکر و انجام اقدامات مؤثردر راستاي ترويج قرآن و نهج البلاغه به ايفاي نقش خود بپردازم خاطر نشان ساخت : مهم ترين برنامه ام بعد از بازگشت به زادگاهم تلاش براي ترويج حفظ قرآن است.

وي با ابراز رضايت از تجهيزات خوابگاهي، امکانات بهداشتي، خدماتي، رفاهي و درماني در اين يکسال افزود : در ارتباط با هم اتاقي ها، نظافت مکان و ...، ويکسري وظايفي که به ما سپرده مي شد حس مسئوليت پذيري را در من بيشترکرد و به عقيده ي اطرافيان من را پخته تر کرده است.

اين حافظ کل قرآن کريم با اشاره به نقش مؤثر مؤسسه اميرالمؤمنين عليه السلام کاشان در تربيت ديني خود که اطرافيان به ويژه خانواده آن را مؤثر دانسته اند افزود : از ميان برنامه هاي جانبي اين يکسال مناجات و حضور در مراسمات مذهبي بسيار عالي و برايم مفيد تر بود .

زهرا دري در پايان  گفت: با اين آيه از قرآن  انس بيشتري دارم که در آيه 53 سوره زمر آمده است  : «  قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ  إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا  إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ »به اين معنا که « بگو اى بندگان من كه بر خويشتن زياده‏ روى روا داشته‏ ايد از رحمت‏ خدا نوميد مشويد در حقيقت ‏خدا همه گناهان را مى ‏آمرزد كه او خود آمرزنده مهربان است . »


  سؤالات از نگاهي ديگر :

حضور در کاشان براي اولين بار: استقبال گرم

مصاحبه ورودي: چالش جديد

ميزان تعهد به برنامه روزانه: کمي دلهره آور

مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن: بهشت