موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 120740
تعداد بازدید: 340
تاریخ انتشار: - 18 : 15
زينب مؤمني ؛ حافظ کل قرآن و نهج البلاغه :
نهج البلاغه راهنماي سعادت است
زينب مؤمني حافظ کل قرآن و نهج البلاغه ازشهرستان اراک استان مرکزي که با حضور در مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه مؤسسه اميرالمؤمنين عليه السلام کاشان در سال تحفيظي 99-98 موفق به حفظ کل نهج البلاغه شده است گفت : نهج البلاغه راهنماي سعادت است .

وي که متولد سال 79 بوده و پيش از اين نيز در مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن مؤسسه اميرالمؤمنين عليه السلام کاشان کل قرآن را حفظ کرده است در خصوص انگيزه اش از حضور دراين مدرسه براي حفظ نهج البلاغه گفت : هدف و انگيزه ام زقم زدن زندگي بهتر در جهت تعجيل در ظهور امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف با وجود نهج البلاغه بود.

اين حافظ کل قرآن و نهج البلاغه در خصوص واکنش خانواده خود بعدازاين انتخاب افزود : من سال گذشته در طرح حفظ يکساله قرآن مدرسه شبانه روزي شرکت کرده و هديه گرانبهايي از خداوند در اين راه گرفته بودم به همين دليل خانواده شوق بيشتري نشان دادند و براي من حضور در مدرسه شبانه روزي کاشان يکسال مفيد زندگي کردن بود.

زينب مؤمني که داراي رتبه دوم استاني در رشته قرائت ورشته حفظ 20 جزء قرآن کريم مي باشد؛ با بيان اينکه علاوه بر حفظ ، توانايي هاي لازم براي ترجمه و درک معارف نهج البلاغه هم پيدا کرده است خاطر نشان ساخت : مربيان من به ويژه مربي حفظ انتظارات من را به عنوان يک شاگرد فراهم کردند و ايشان بهترين دوست همراه و استاد من بودند.

وي تلاش براي بي دغدغه بودن نسبت به مسائل بيهوده در دوره حفظي را مهم ترين کار و ازملزومات آن دانست و افزود : موفق ترين افراد در زمينه حفظ اراده ي ي قوي ، توسل و همچنين آرامش ذهني خوب داشتند.


اين حافظ کل قرآن و نهج البلاغه از ميان کلاسهاي جانبي اين يکسال امام شناسي را مفيدتر دانسته و گفت : کلاس امام شناسي به افزايش معلومات من نسبت به شناخت ائمه عليهم السلام خيلي کمک کرد زيرا که شناخت اولين قدم براي نزديکي به اهل بيت عليهم السلام مي باشد.

وي در ادامه افزود : در کلاس اخلاق هم علاوه بر يادگيري فضائل اخلاقي انرژي لازم را براي روزهاي بعدي به دست مي آوردم و موجب تلنگر در من مي شد.

زينب مؤمني از مدرسه شبانه روزي به عنوان خانه نور و پر از برکت و معنويت ياد کرد و تصريح کرد : از ميان برنامه هاي جانبي اين يکسال از برنامه هاي فرهنگي ،مناجات ،اردوهاي زيارتي و سياحتي و ... حضور در مراسمات مذهبي و مناجات دعاي کميل برايم مفيدتر بود.

وي با ابراز رضايت از تجهيزات خوابگاهي ، امکانات بهداشتي ، خدماتي ، رفاهي و درماني در اين يکسال افزود : در فضاي خوابگاهي و در ارتباط باهم اتاقي ها ، نظافت مکان و ... و وظايفي که بر دوش اعضاي آن قرار داده مي شود به راحتي توانستم خودم را با شرايط همراه کنم چرا که دوستان نمونه اي داشتم که داراي درک والا و مسئوليت پذير بودند .

اين حافظ کل قرآن و نهج البلاغه در پايان کسب محبت اميرالمؤمنين عليه السلام را بهترين سوغات کاشان دانست و گفت: با اين فراز از نهج البلاغه انس بيشتري دارم که حضرت در  خطبه 154 نهج البلاغه مي فرمايند : « وَ اعْلَمْ أَنَّ لِكُلِّ ظَاهِرٍ بَاطِناً عَلَى مِثَالِهِ، فَمَا طَابَ ظَاهِرُهُ طَابَ بَاطِنُهُ وَ مَا خَبُثَ ظَاهِرُهُ خَبُثَ بَاطِنُهُ ... »به اين معنا که « و بدان كه هر ظاهرى باطنى متناسب با خود دارد، آنچه ظاهرش پاكيزه، باطن آن نيز پاك و پاكيزه است، و آنچه ظاهرش پليد، باطن آن نيز پليد است . »


سؤالات از نگاهي ديگر :

حضور در کاشان براي اولين بار:به ياد آوردن قشنگ ترين خاطرات مربوط به دوره ي حفظ قرآنم در مدرسه شبانه روزي

فرم پذيرش اول دوره: دغدغه ي حضور دوباره در مدرسه شبانه روزي

لحظه جدايي از خانواده در ابتداي دوره: خيلي سخت ولي پر از اميد

کلاس امام شناسي: لحظات ناب براي من و نزديک شدن به حقيقت زندگي

جزوات حفظ: خيلي عالي بودن

پهن شدن سفره صبحانه و نهار: بهانه اي براي رفع دلتنگي و شوخي هاي خوشمزه