موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 100234
تعداد بازدید: 1704
تاریخ انتشار: - 8 : 17
حجه الاسلام حسن زاده خبرداد؛
تکريم از خانواده شهيد مدافع حرم«مهدي دهقان يزدلي» درموسسه اميرالمومنين ع
دبستان دخترانه قرآني جنت وابسته به موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان به مناسبت سالروز ولادت حضرت علي اکبر ع در روز يکشنبه 9 ارديبهشت 97 با دعوت از خانواده شهيد مدافع حرم«مهدي دهقان يزدلي» به تکريم خانواده اين شهيد والامقام پرداخت.

حجت الاسلام حسن زاده گفت: معرفي شهيد به عنوان الگويي ماندگار براي نسل جوان و حفظ حرمت خانواده محترم شهدا و تکريم آنان از موضوعاتي است که بايد با عزمي راسخ به آن اهتمام ورزيد لذا آشنا سازي جوانان با سيره و فرهنگ شهادت و مضامين عميق نهفته در آن به جامعه اي که تشنه بازنمايي الگويي مناسب است؛ از اهداف برگزاري اين مراسم به شمار مي رود.
وي ادامه داد: تکريم روز جوان با حضور«مهري نعيمي» مادر شهيد دهقان، «طيبه و ريحانه دهقان» دو خواهر اين شهيد پاسدار و «مريم زارعي» همسر وي در جمع بيش از 80 نونهال قرآني برگزار شد.
مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام افزود: خاطره گويي مادر شهيد از دوران کودکي فرزند و علاقه وي به امام رضا عليه السلام، تبيين ويژگي هاي شخصيتي وي نظير توجه به نماز و نهادينه کردن اين فريضه در سه فرزندش «طاها، علي و فاطمه دهقان»، احترام به والدين و آموزگار و رعايت ادب؛ از زبان همسر شهيد و هم چنين تفهيم ارزش گذاري به مقام شهدا از طريق پرسش و پاسخ و به شيوه اي کودکانه توسط طيبه دهقان، منجر به شناخت بيشتر نونهالان از اين شهيد بزرگوار شد.
حجت الاسلام حسن زاده عنوان کرد: قرائت سوگندنامه و دل نوشته اي در حضورخانواده سرهنگ پاسدار مهدي دهقان که توسط يکي از دانش آموزان به اين شهيد نگاشته شده بود، اهداي نقاشي ها و نامه هايي توسط نونهالان به اين خانواده، هم چنين تجليل از آنان و تقديم هدايايي به مادر و همسر شهيد دهقان از برنامه هاي اجرا شده در اين مراسم بود.
يادآوري مي شود شهيد دهقان دراقدام تجاوزکارانه آمريکايي صهيونيستي به مقر پاسگاه هاي نظامي سوريه در فرودگاه تيفور در 20 فروردين ماه 97 به مقام رفيع شهادت رسيد.