موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 100215
تعداد بازدید: 1878
تاریخ انتشار: - 0 : 18
حجت الاسلام حسن زاده خبرداد؛
آغاز ثبت نام سراسري مدارس شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه کشور در کاشان
همزمان با اعيادشعبانيه در اول ارديبهشت ماه 97 ، ثبت نام رسمي اولين مدارس شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه کشور همراه با آموزش ترجمه و تفسير براي ششمين سال پياپي توسط موسسه اميرالمومنين (ع) کاشان دراين شهرستان آغاز شد.
حجت الاسلام حسن زاده افزود: علاقه مندان آشنايي به معارف اهل بيت عليهم السلام از سراسر کشور مي توانند با ارسال عدد «4 » به سامانه پيامکي به شماره « ۱۰۰۰۲۴۸۰۰ » ثبت نام  خود را انجام دهند.
مديرعامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان خاطرنشان ساخت: با هدف تلفيق قرآن و عترت ، علاقه مندان آشنايي به معارف قرآن واهل بيت عليهم السلام از سراسر کشور مي توانند براي ثبتنام تا پايان خرداد ماه 97 اقدام نمايند.
وي با بيان اين مطلب که موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان اولين موسسه اي است که درکشور حفظ يکساله هر دوکتاب قرآن و نهج البلاغه را به صورت شبانه روزي برگزار مي کند؛ در خصوص جزئيات برگزاري اين دوره ها افزود: پس از ثبت نام رسمي، مرحله مصاحبه و گزينش از ثبت نام کنندگان صورت خواهد گرفت که پس از پذيرش افراد مورد نظر، دوره آزمايشي به مدت بيست روز برگزار خواهد شد.
مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان تصريح کرد: داوطلبان در دوره آزمايشي بايد اجزاء تعيين شده را به صورت روزانه حفظ کنند که در پايان دوره آزمايشي از داوطلبان آزمون کتبي و شفاهي گرفته خواهد شد و افرادي که حد نصاب نمره را کسب نمايند با توجه به عملکرد ايشان درمدت طرح آزمايشي، به دوره يکساله حفظ قرآن يا نهج البلاغه ورود پيدا خواهند کرد.
حجت الاسلام حسن زاده خاطرنشان ساخت: تمامي مراحل فوق الذکر دوره هاي حفظ قرآن يا  نهج البلاغه به صورت مجزا ازيکديگر در بخش خواهران و برادران برگزارخواهد شد.
 وي تصريح کرد: در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري در تربيت ۱۰ ميليون نفر حافظ قرآن کريم، طرح تخصصي حفظ يکساله قرآن برگزار مي شودکه اين موسسه با بيش از ۱۰ سال سابقه عملکرد تا کنون بيش از ۱2۰ نفرحافظ کل قرآن کريم و بيش از ۱2۰۰ نفر حافظ قسمت هايي از اين کتاب شريف را تربيت کرده است.
مديرعامل موسسه برترقرآن ونهج البلاغه افزود: در سال تحفيظي 98 - 97، اعطاي مدرک معتبر از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، تجليل و کمک هزينه حج عمره و عتبات عاليات به نفرات برگزيده دوره و امتياز شرکت درآزمون کارشناسي ارشد وزارت علوم جهت کسب مدرک ليسانس علوم قرآن و حديث ويژه حافظان کل قرآن کريم از مزاياي اين طرح است.
وي همچنين  در خصوص هدف از برگزاري حفظ يکساله نهج البلاغه در کاشان گفت: در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري و تأکيدات ايشان در خصوص کتاب نهج البلاغه که «امروز بيشتر از هميشه ، ملت و جامعه اسلامي ما به نهج البلاغه نيازمند است» و به دنبال ابراز علاقه از سوي حافظان قرآن و علاقه مندان آشنايي به معارف اهل بيت عليهم السلام به ويژه حضرت علي عليه السلام از سراسر کشور، موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان، اولين مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله نهج البلاغه کشور را در کاشان که به «شهر نهج البلاغه» معروف شده را از تيرماه۹۲ راه اندازي  کرده است که انشاءالله اميدواريم باعث تحولي شگرف در عرصه ترويج نهج البلاغه در کشور گردد.
وي اعطاي گواهي نامه پايان دوره، تجليل از نفرات برتر و استعدادهاي درخشان دوره و اعطاي کمک هزينه سفر حج عمره و عتبات عاليات به نفرات برگزيده دوره را از مزاياي طرح  حفظ يکساله نهج البلاغه عنوان کرد.
 حجت الاسلام حسن زاده در خصوص جزئيات برنامه روزانه طرح  حفظ يکساله قرآن ونهج البلاغه تصريح کرد: قرآن آموزان ورهپويان علوي هر روز در نوبت صبح ، ۶ساعت آموزشي حضور در کلاس را دارند که شامل تحويل صفحات جديد، مرور ۱۴ درس قبل از صفحات جديد و دوره اجزاي گذشته مي باشد که همراه با ترجمه و تفسير است.
وي افزود: قرآن آموزان  و رهپويان علوي در بعد از ظهر هر روز، استماع صفحات جديد، حفظ و مباحثه را دارند که علاوه بر برنامه روزانه، در طول هفته در کلاسهاي اخلاق، امام شناسي و فصاحت يا صوت ولحن نيز شرکت مي کنندکه همراه با برنامه هاي فرهنگي، ورزشي و اردويي،... است.
يادآور مي شود که علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بيشتر مي توانند با شماره تلفن هاي 55318770 با پيش شماره ۰۳۱  و 09015780238 ويژه خواهران و شماره تلفن هاي ۵۵۴۷۲۸۰۱ با پيش شماره ۰۳۱ و ۰۹۱۳۵۹۶۴۱۵۷ ويژه برادران تماس حاصل نمايند و يا به آدرس اينترنتي شهرنهج البلاغه به نشاني  مراجعه نمايند.«www.shahrenahjolbalaghe.com »