موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: كسی كه درخت شخصيت او نرم و بی عيب باشد، شاخ و برگش فراوان است. (حکمت 214 نهج البلاغه)     
کد خبر: 100123
تعداد بازدید: 563
تاریخ انتشار: - 0 : 9
مدير عامل موسسه اميرالمومنين (ع) کاشان خبر داد:
برگزاري «مسابقات فرهنگي قرآن و نهج البلاغه» در مدارس قرآني جنت
«مسابقات فرهنگي قرآن و نهج البلاغه» مدارس قرآني جنت وابسته به موسسه اميرالمومنين (ع) کاشان از شنبه چهاردهم بهمن ماه 96 آغاز و به مدت 4 روز در کليه شعب مدارس جنت برگزارگرديد.
حجت الاسلام حسن زاده با بيان اين مطلب افزود: به منظور فراهم نمودن بستر مناسب و جذب حداکثري دانش آموزان به فعاليت هاي حوزه قرآن و عترت، اجراي برنامه هاي متنوع و اثرگذار ضروري است که بدين منظور مسابقات فرهنگي قرآن و نهج البلاغه با هدف ارائه روش هاي يکسان و ايجاد هماهنگي در اجرا در دستور کار قرار گرفت.
وي خاطر نشان کرد: از ضابطه هاي اين مسابقه مي توان به حضور دانش آموزان پايه هاي آمادگي، پيش دبستان و دبستان در سال تحصيلي 97-96 اشاره کرد که در سه رشته  قرآن، نهج البلاغه  واذکار نماز با يک ديگر به رقابت پرداختند.
مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام تصريح کرد: در پايه آمادگي، آزموني در رشته حفظ سوره هاي قرآن کريم با استفاده از منبع کتاب کار آموزش و پرورش و هم چنين در پايه پيش دبستان، مسابقاتي در رشته هاي حفظ سوره هاي جز 30 قرآن کريم، حکمت هاي نهج البلاغه و حفظ موضوعي آيات قرآن با استفاده از منابع تابلوهاي تصويري، جزوه آموزشي موسسه و کتاب مکالمه شکوفه طراحي شده است.
وي افزود: در پايه دبستان نيز رشته هاي آزمون منطبق بر پايه پيش دبستاني است با اين تفاوت که کتاب نورباران آموزش و پرورش، کتاب جز 30 استاد مهدي فاضلي وجزوه آموزشي موسسه به عنوان منبع معرفي شده اندو اذکار نمازنيز آزمون مشترک پيش دبستان و دبستان است که سوالات آن با توجه به کتاب هديه هاي آسماني و نماز شکوفه ها طرح ريزي شده است. 
حجت الاسلام حسن زاده گفت: مليحه پورعسگري، فاطمه خندان و نجمه رنجبر داوري مسابقات را بر عهده داشتند که پرسش دو سوال به صورت شفاهي از شرکت کنندگان در مدت زمان 10 دقيقه از جمله ضوابط داوري آنان بود. 
وي  ضمن اين که شروع مناسب، حفظ و ترجمه و مفاهيم  را از جمله عناوين ملاک هاي  داوري دانست؛ افزود: لازم به ذکر است که اهداي لوح تقدير به تمامي شرکت کنندگان و هم چنين اهداي جوايز به نفرات اول تا سوم هر رشته همزمان با برگزاري جشن قرآن مدارس قرآني جنت در اسفند ماه انجام مي شود.